Jak to bylo, aneb jak jsme hráli Pétanque

29.05.2016 05:54

Už v loni přišlo pozvání pro členy našeho klubu seniorů, od členky Rady Zlínského kraje Mgr. Taťány Valentové Nersesjan, která tuto akci zaštiťuje, na turnaj v Pétanque. Nikdy jsme tento druh sportu nehráli, tak se mi nepodařilo nikoho pro Senior Cup zlákat.  Letos už to vyšlo a přesto, že jsme netušili, do čeho to vůbec jdeme, přihlášku jsme poslali.  Dne 26. května 2016 jsme odjeli na turnaj s tím, že se podíváme, nasbíráme zkušenosti, zkrátka uvidíme. Po presentaci jsme byli rozděleni do šesti družstev. V každém družstvu hrálo sedm týmů. Po rozlosování v jednotlivých družstvech přišlo naše první překvapení. Nejenže jsme to nikdy neviděli hrát, v základním kole jsme si vylosovali číslo jedna a v našem družstvu jsme začínali hrát jako první tým. Nedělali jsme si velké naděje a byli jsme připraveni na vypadnutí v prvním kole i na umístění na posledním místě. Druhé překvapení přišlo, když se sečetly body a bylo nám oznámeno, že ze sedmi týmů základní skupiny, kdy hrál každý tým s každým, jsme do semifinále postoupili s největším počtem bodů právě my. V semifinále už pokračovalo jen šest týmů. Neuvěřitelné se stalo skutkem, náš tým byl ve finále a před námi poslední zápas o první a druhé místo. Vítězství nám uniklo v posledním kole, kdy posledním, závěrečným hodem nás porazilo družstvo z Bystřice pod Hostýnem. I tak to byl pro nás obrovský úspěch a velká zkušenost. Ze 42 družstev z celého Zlínského kraje jsme skončili na 2. místě!  Získali jsme pro náš klub stříbrné medaile a pohár. Každý z našeho týmu obdržel poukázku do wellness a do kavárny na zákusek.       Všichni jsme si odnesli spoustu společných zážitků ze sportovního klání a příjemně prožitého dne.  A ještě máme od paní Mgr. Nersesjan příslib sponzorského daru v podobě soupravy pro hru Pétanque. To bychom mohli začít trénovat na příští rok a snad i zapojit další členy našeho klubu. Objevili jsme, že pétanque je sport, který se dá provozovat v každém věku.
Máme obrovskou radost, že jsme uspěli a dobře reprezentovali nejen náš klub seniorů, ale také naši obec Divnice, která je součástí Slavičína. Děkujeme všem pořadatelům za vydařenou akci, za možnost poznat a vyzkoušet něco nového a za příležitost nových setkání.

Za tým „ Senioři z Divnic“

Věra Pešková, Josef Pešek, Ludmila Palkovičová, Miroslava Řiháková

Autor článku: Věra Pešková

Zpět